16 Ocak 2015

Kategori: Gezi Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Balıkesir Ayvalık’ın Küçükköy Beldesi’nin sınırları içerisinde yer alan küçük, şirin tatil beldesi Sarımsaklı, 7’den 70’e herkesin ilgisine hitap etmekte ve buraya gelen tatilcilere çeşitli imkânlar sunmaktadır. Bunlardan birisi de tatilcilerin olmazsa olmazlarından doğa sporlarıdır. Sarımsaklı denizi ve bulunduğu coğrafi konumu sayesinde birçok doğa sporu için elverişlidir.

doga-sporlari

Bulunduğu konum itibariyle, Sarımsaklı ve çevresi deniz ve sahil bölgelerinin olması, uzun sahili, zengin doğal kaynakları, yüksek dağları, yemyeşil vadileri ve uzayan giden nehirleriyle rafting için çok elverişli yerlerden bir tanesidir. Ayrıca adrenalini seven, adrenalin dolu anları yaşarken Sarımsaklı ve çevresindeki, manzarayı, tabiatın güzelliklerini, bölgenin zengin bitki örtülerini, geçmişten günümüze ulaşmış tarihi eserleri seyretmek isteyenler için Sarımsaklı, raftingin yanı sıra nehir kanosu, ırmak kayağı ve kanyon geçişi gibi eğlenceli ve adrenalin dolu sporlar için vazgeçilemeyecek yerlerden biridir.

Küçük ve şirin bir tatil beldesi olan Sarımsaklı berrak denizi, sağlığa iyi gelen kumuyla balıkçılık sporları için de zengin ve elverişli bir bölge içinde bulunmaktadır. Bölgede çipura, karagöz, papaline gibi balık çeşitleri tutulabilmektedir.

Avcılığa merakı olanlar için Sarımsaklı’da ve civarda bulunan bölgenin yüksek dağlarında avcılık yapmak da mümkün. Başlıca avlanan hayvanlar tavşan, bıldırcın ve karatavuk.

Yürüyüş yapmayı sevenler için, yüksek dağlarda veya Sarımsaklı’nın Türkiye’nin en uzun sahiline sahip olması hasebiyle sahil boyunca yürüyüş yapabilir ve bölgenin doğal güzelliklerine bizzat şahit olabilirsiniz.
Sarımsaklı, doğa sporlarını sporun doğasına uygun yapmak isteyenler, doğal güzelliklerin doğasına ermek isteyenlere tavsiye edilebilir yerlerden bir tanesidir.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Mavi Tur adlı yazımızda sarımsaklı tekne turları konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

2.466 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir