16 Ocak 2015

Kategori: Gezi Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Sarımsaklı, Balıkesir Ayvalık ilçesinin Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alan uzun plajı ve temiz deniziyle ün kazanmış bir tatil beldesidir Sarımsaklı. Yılın dört mevsimi ziyaretçi çekebilecek kapasitede olan belde, tatil beldesi olması hasebiyle özellikle sadece yaz aylarında ilgi görmektedir. Nisan ayının sonlarına doğru açılan tatil sezonuyla hareketlenme başlar, sonbahar aylarının sonuna kadar da ziyaretçi akını devam eder.

ne-zaman-gelmeli

Eğer bu küçük ve şirin tatil beldesinde doğayı ilkbaharda tatmak istiyorsanız Mayıs ayının sonlarına doğru sezon başlangıcında gelmeniz yararlı olacaktır. Doğayla iç içe olan bu şirin beldenin ilkbahar aylarında ağaçların çiçeklenmesi, denizin mavisi, insanların ve doğadaki mahlûkatın hareketlenmesiyle adeta bir enerji yenilenmesi yaşayacaksınız.

Yaz aylarında havaların ısınması ve birçok kurum ve kuruluşun tatil olması, çalışanların tatile çıkması sonrasında belde yoğunlaşmasına rağmen bu şirin beldenin güzelliğindendir ki yaz aylarında yoğunlukta kıpırdanılmayan diğer tatil bölgelerinin aksine Sarımsaklı’da hayat sakin ve huzurludur; böylece kalabalık derdinden uzak bir şekilde güzel bir tatil yaşama keyfini elde edebilirsiniz.

Sessiz ve sakin ortamı seviyorsanız sezon sonu sonbahar aylarına doğru gitmeniz tavsiye edilir. Çünkü bu aylarda tatilciler şehirlerine geri dönmüşler olur, yoğunluğun olmadığı zamana denk gelmeniz sayesinde su biraz serin olsa da denizi daha temiz hissedebilirsiniz, yöre halkıyla kaynaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.
Ayvalık’a çok uzak olmayan bu şirin belde, sizi dört mevsim kucaklayacaktır.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Nerede adlı yazımızda sarımsaklı hangi şehirde, sarımsaklı nerede harita ve sarımsaklı yol haritası konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

2.883 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir