16 Ocak 2015

Kategori: Konaklama Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Alışveriş insanların temel ihtiyaçlarını ve temel ihtiyaçlar dışındaki gereksinimlerini karşılamak için günlük hayatımızda sürekli yapması gereken aktivitelerden biridir. Her gittiğimiz yörede bu ihtiyaçlar değişkenlik göstermekle birlikte temel ihtiyaçlar konusunda pek farklılıklar olmaz. Ancak alışveriş yapılan yörenin kendine özgü ürettikleri, kendine has nitelikleri ve insanlara sunduğu özgün hizmetler vardır.

Excited Shopping Woman

Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy Belde’sinin Sarımsaklı yöresinde alışveriş, diğer yörelerden farklı olmakla birlikte temel ihtiyaçları karşılama bakımından aynıdır. Alışveriş yapma imkanı bu yörede sağlanmıştır ve insanlar ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmektedir. Hem yeme içme sektöründe, hem de giyim sektöründe bu ihtiyaçların kaşılanması bu yörede demin de dediğimiz gibi zor değildir. Plajlarıyla tanınan Sarımsaklı yöresinde birçok alışveriş mağazası bulunur. Bu mağazalar Sarımsaklı’ya sadece bir süre için gelen insanlara hitap etmesinin yanında bu yörede sürekli kalmayı amaçlayan veya sürekli kalan insanlara hitap eder. Dolayısıyla insanlar bu yörede sağlanan alışveriş imkanlar ından memnundurlar. Daha doğrusu bu konuda şikayet eden insan sayısı bir hayli azdır. Sarımsaklı’nın küçük bir yer olması tabiki belli konularda bir şehirle kıyas edilemez olmakla beraber, küçük yörelerle kıyas edildiği zaman diğer yerlerden aşağı kalır yanı olmadığı bilinmelidir.

 Ayvalık ilçesine bağlı başlıca alışveriş merkezleri dile getirilecek olursa : KİPA, TEKNOSA, ŞOK SARIMSAKLI BADAVUD, ŞOK SARIMSAKLI DÖRTYOL, ŞOK SARIMSAKLI MERKEZ, ŞOK ALTINOVA, ŞOK AVŞA, AYVALIK BALIKESİR TANSAŞ’dır. Bu alışveriş merkezleri insanlara günümüzde yetmektedir ve daha yatırımlar da bu çeşitli sektörlerde yapılacağa benzemektedir.
Sarımsaklı, alışveriş özellikleri bakımından eksiksiz denilebilecek bir tatil yöresidir.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Otel Fiyatları adlı yazımızda sarımsaklı otel ücretleri ve sarımsaklı otelleri fiyat listesi konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

2.231 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir