16 Ocak 2015

Kategori: Konaklama Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

 Her yörenin kendine özgü konaklama yerleri ve her yerin kendine ait konaklama fiyatları olur. Bu değerler yörenin özelliklerine ve oraya gelen nüfus yoğunluğuna bağlı olmak üzere belirlenir. Arz – Talep dengesine göre belirlenen fiyatlar bu dengeye göre artar veya azalır.

sarimsakli-apart-fiyatlari

Önemli tatil yörelerinden biri olan Sarımsaklı’da konaklama fiyatları her yerde olduğu gibi konaklama yerinin lükslüğüne göre değişkenlik göstermekle beraber belirli aralıklarda genel anlamda bir ücret aralığı tutturulmuştur. Genellikle 50 tl ile 300 tl arasında değişen fiyatlarla insanlara kalacak yer temin eden bu yörenin konaklama yerleri insanların maddiyatına göre şekillenir. Tabi bu belirttiğimiz ücretler günlüktür ve konaklama tesislerinde kalacak kişi sayısına göre de değişir. Örneğin Sarımsaklı’da bulunan Yade Otel’de iki kişilik odanın fiyatı 120 tl, 3 kişilik odanın fiyatı 140 tl’dir. Ancak her şey dahil iki kişilik odanın fiyatı minimum 3 gece kalınabilmekle beraber fiyatı 400 tl’yi bulur. Aynı şartlarda 3 kişilik odanın fiyatı ise 460 tl’ye kadar uzanmaktadır. Bunların yanında bu otelde aile odaları da mevcuttur. Tabi aile odası olduğu için fiyatlar da bu bağlamda artmaktadır. Başka bir oteli örnek verecek olursak Seda Hotel’de 2 kişilik oda 1 gecelik 120 tl’dir. 2 gecelik ise 225 tl dir. Kişi sayısı arttıkça pek tabiki fiyatlar da buna paralel olarak artış gösterir. Genel fiyat aralığını demin verdik. 2 otel üzerinden örneklendirdiğimiz bu fiyat aralıkları daha çok turist çeken tatil yörelerine ve bölgelerine göre daha uygundur.

Sarımsaklı’da kalmak kişi başına düşen milli gelir hesaplandığında ve diğer nüfus yoğunluğu daha çok olan tatil yöreleriyle kıyaslandığında dediğimiz gibi gayet uygundur.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Nasıl Bir Yer adlı yazımızda sarımsaklı hakkında ve sarımsaklıda hayat konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

2.793 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir