16 Ocak 2015

Kategori: Gezi Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Ülkemizde güneş ile denizin birlikte insanlara tatil imkanı sunduğu sahil beldelerinden biri olan Sarımsaklı ’da tatil için gittiğinizde o eşsiz kumsalı ve duru deniziyle keyifli bir tatil geçirme imkanınız bulunmaktadır. Genellikle tercih edilen en güzel aktivite oldukça temiz olan denizinde yüzmektir. Bunun yanında Sarımsaklı’ da gezilecek yerler arasında birçok ada bulunmaktadır. Gündüz saatlerinde plajlarda yüzerken akşamları ise tekne gezintilerine katılabilirsiniz. Yemekli ve müzik eşliğinde hizmet veren bu adacıklar tekne vasıtasıyla gezilmektedir. Ayrıca sualtı faaliyetlerine katılma imkanınızda bulunmaktadır.

sarimsakli-gezilecek-yerler

Sarımsaklı da gezilecek yerlere bakıldığında yöresel yemeklerin sunulduğu birçok lüks lokanta ve müzikli ortamlar bulunmaktadır. Ayrıca gündüz denizde olduğunuz kadar gece hayatında da aktifseniz iki adet disko ile sabaha dek eğlence ortamlarına dalabilirsiniz. Sarımsaklı ‘da balık ziyafetleri ile yemek kültürüne de şahit olursunuz. Sahillerinde geceleri müzikli oturumlara katılırken Akşam güneşinin batımını Şeytan sofrası denilen mevkiden izleyebilirsiniz.

Sarımsaklı’ da tatilinizi yaparken yapmadan gelmeyeceğiniz doğa sporları da mevcuttur. Genellikle 5 km mesafede bulunan Ayvalıkta av ve balıkçılık sporları yapılmaktadır. Özellikle papaline denilen balık türü çok avlanmaktadır. Bunu yaparken de Sarımsaklı ’da gezilecek yerler anlamında denize açılmış olursunuz. Sarımsaklı tatil beldesinde gezilecek 22 adet pilaj olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu plajların her birinde çok çeşitli aktivitelerle insanlar tatilinin keyfini çıkarırlar. Sabah güneşin doğuşu ve batışı çok romantik ortamları bulunan Sarımsaklı ’da çok güzel olmaktadır.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Ne Zaman Gelmeli adlı yazımızda sarımsaklı hangi mevsim gelinir ve sarımsaklı sezonu konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

2.016 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir