16 Ocak 2015

Kategori: Konaklama Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Sarımsaklı Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı, tatil köyü olarak adlandırabileceğimiz bir yöredir. Özellikle yazları tercih edilen bu yörenin plajları çok ünlüdür.

sarimsakli-nasil-bir-yer

Sarımsaklı beldesinin plajlarında yaklaşık 70 tane konaklama tesisi bulunur. Bunun yanında sayısı 160’a yakın restaurant, bar tarzı mekanlar mevcuttur. İnsanların güneşin tadını çıkarabileceği, doğayla baş başa kalabileceği ülkemiz insanının doğal güzelliklerin tadını çıkarabileceği en güzel tatil yörelerinden biri olan Sarımsaklı plajları zaten beklenen ilgiyi görmektedir. Özellikle yazları çok tercih edilen yer olması dikkat çekici unsurlardan biridir. Turist yoğunluğu bakımından önemli bir yer olan Sarımsaklı’ya ilgi giderek artmaktadır. Ancak insanları Sarımsaklı’ya çeken en büyük ayrıntı doğayla iç içe bir yaşam sunmasından kaynaklanır. Gayet rahat edilebilecek güzel bir yer olan bu tatil yöresinde konaklanabilecek de birçok yer mevcuttur. Şunu da belirtmeliyiz ki son yıllarda ev satışlarında bir çoğalma olmuştur. Yani insanlar bu yöreden yazlık almayı planlamakta ve bu planlarını uygulamaya sokmaktadırlar. Böyle bir istek insanların taleplerinden anlaşılmaktadır. Bunların yanında Sarımsaklı’nın kayda değer önemli yerlerinden biri olan Şeytan Sofrası’na da değinmek gerekir. Şeytan Sofrası bir tepedir. Bu tepe yuvarlak bir sofraya benzediği için ismi de sofra olarak nitelenmiştir. Bu tepe eski bir lav birikintisinden dolayı bu hali almıştır ve demir kafesin içerisinde şeytana ait olduğu iddia edilen kocaman bir ayak izi bulunduğu için ismine şeytan sıfatı da eklenmiştir. Dolayısıyla ismi Şeytan Sofrası olmuştur.

Sarımsaklı güzel, insanı büyüleyen, içinde doğal güzellikler barındıran, gidip tatil yapmaya değecek kalitede bir tatil yöresidir.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

2.541 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir