16 Ocak 2015

Kategori: Konaklama Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 puanlar, ortalama: 5,00 puan, toplam 5)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Sarımsaklı, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Küçükköy Belde’sinde bulunur. Ayvalık nasıl bir tatil beldesi olarak anılmaktaysa ona bağlı olan birçok yer de böyle anılmakta ve bilinmektedir. Dolayısıyla Sarımsaklı da böyle değerlendirilmeli, bu şekilde tanıtılmalıdır.

sarimsakli-nereye-bagli

Sarımsaklı bağlı bulunduğu şehir bakımından Balıkesir’e bağlı bulunduğundan bölge olarak da Marmara Bölgesi’ne bağlı olduğunu bilerek iklimi ve iklim kaynaklı yıllık gelen turist sayısı bu bağlamda göz önünde bulundurulmalıdır. Küçükköy Belde’sine bağlı olan Sarımsaklı kıyıda bulunan bir yer olduğu için genellikle akdeniz iklimi görülür. Onun için de çok turist çeken bir yerdir ve bundan dolayı da tatil beldesi olarak anılır. Gelen turistlerin de hem beldeye, hem şehire, hem de ülkemize olan katkısı yadsınamaz gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Sarımsaklı’ya gelen insanları en çok cezbeden yerelerden birisi de Sarımsaklı plajıdır. Belki de Sarımsaklı da en çok rağbet gören yerlerden biri olan bu pilajın tanınılırlığı da gün geçtikçe artmaktadır. Yani bilinmesi gereken olgu Sarımsaklı denince akla insanların ruhal anlamda ferahlayacağı, tatil arayanların tercih edebilecekleri bir yer gelmelidir.

Sarımsaklı, insanların banaldığı zamanlarda, yorgunluklarını ve streslerini atmak istedikleri anlarda, kalabalıklardan kurtulmak istedikleri, şehrin bunlatıcı havasını terk etmek istedikleri vakitlerde şüphe edilmeden gidebilecekleri, tercih etmelerinden dolayı pişmanlık yaşamayacakları bir tatil yeridir. Yüz ölüçü ve nüfus yoğunluğu bakımından çok yoğun bir olmaması da bu bahsettiğimiz özellikler dolayısıyla tatil yeri anlamında son derece kullanışlı bir yöredir.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Apart Fiyatları adlı yazımızda sarımsaklı apart ücretleri ve sarımsaklı konaklama fiyatları konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

7.782 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir