16 Ocak 2015
16 Ocak 2015,
 0

Ege denizinin 25 kilometrelik yerini kaplayan sahil şeridi yeşillik, kumsal ve bol güneş zenginliğine sahip olup Sarımsaklı plajları ile güzel bir yer olmaktadır.

sarimsakli-plajlari

Türkiye genelinde eşi benzeri olmayan Sarımsaklı plajları, 6 resmi kamp, 9 adet Turizm İşletme Belgeli, 2 adet Yatırım İşletme Belgeli, 59 adette Belediye Belgeli konaklama tesisleri ile çok fazla sayıda yemek yiyebileceğiniz yerler, bar, kafeterya ve disko hizmeti vermektedir. Toplam uzunluğu kesintisiz 5 kilometre eni ise 50 metre ile 100 metre olmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından belgelenen, Sarımsaklı plajlarının kumunun da insan sağlığına çok uygun olduğu ve radyasyon etkileşimleri, deniz suyunun ağrılığı ile de Türkiye’nin değil Dünyanın en mükemmel kumu özelliklerini taşımaktadır. Sarımsaklı da ki otellerin ve kampların adını taşıyan, bu otellerin ismi ile anılan fakat otellerden bağımsız halk plajı olarak hizmet vermekte olan 22 adet şirin plajları bulunmaktadır. Denizin, plajın temiz olması da bu plajların önemine değer katmaktadır. Türkiye’nin en eski plajlarından biri olmasıyla da bilinen bu sakin huzur veren plaj, incecik kumuyla bu bölgede tatil yapmak imkânı daha da kolay olmaktadır.

Tüm tatil beldelerinde önem verilen plajlar Sarımsaklı plajları ile gelen herkesten tam not almış bir yer olmaktadır. Huzurun, temizliğin, eğlencenin bulunduğu bu güzel tatil beldesinde sizi muhteşem plajları beklemektedir.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Sarımsaklı Nasıl Gidilir adlı yazımızda balıkesirden sarımsaklıya nasıl gidilir, bursadan sarımsaklıya nasıl gidilir ve sarımsaklı nasıl gidilir harita konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

4.331 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir