19 Ocak 2015

Kategori: Tatil Rehberi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 puanlar, ortalama: 4,67 puan, toplam 5)
Loading...
19 Ocak 2015,
 0

seytan-sofrasi

Sarımsaklı gezi turlarınızda olmazsa olmazlar arasında 1 numara yer olarak göstereceğimiz şeytan sofrası bölgeye gelenlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerden biridir.

Sarımsaklı`dan Belediye otobüsleri ile bölgeye her yarım saatte bir otobüs hareket etmektedir.Kendi araçları ile gelenler Sarımsaklı, Ayvalık arasında bulunan sahil şeridini her iki istikametten takip ettiklerinde rahatlıkla bölgeye ulaşabilirler.Bölge ile arası 3 km olan bu doğa harikası yer hakkında söylenecek çok şey var.

Takribi 15 dakika süren yolculuktan sonra şeytan sofrası tabelasını görür görmez hemen sağ tarafa giden yol istikametinde tahmini 1 km uzunluğunda olan bu yolu tırmandığınızda bölgeye ulaşabilirsiniz.

Havanın açık ve kuru olduğu günlerde, özellikle sabah gün doğuşu, akşamsa gün batımını buradan izlemenizi tavsiye ederiz.Gün içerisinde tur ile gelenler bölgenin eşsiz manzarasının tadını çıkarırken hatıra olarakda bol bolda resim çekilebilirler.

Bölgede yer alan ve çevresi çevrili içinde ayak izi bulunan bir kısım yer almaktadır.Buraya bolca bozuk para atıldığını göreceksiniz.Efsaneye göre ise diğer ayağının izi ise karşı dağlarda…

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

4.948 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir