16 Ocak 2015

Kategori: Blog
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
16 Ocak 2015,
 0

Balıkesir Ayvalık’ın Küçükköy beldesi sınırları içinde yer alan Sarımsaklı tatil beldesi plajlarının Türkiye genelinde başka bir örneği yoktur. Kumunda insan sağlığı için çok uygun radyasyon etkileşimleri taşıdığı, deniz suyunun arı olduğundan sadece Türkiye’nin değil dünyanın en mükemmel ve en sağlıklı kumu özelliklerini taşıdığı Dünya Sağlık Örgütü tarafından tescillenmiştir.

yapmadan-donme

Bu özelliklerinin yanında Sarımsaklı doğal güzelliği, denizinin temizliği, bölgenin sakin olması sayesinde turistlerin ilgisini çekmektedir. Sarımsaklı’ya gidenler bölgeye yakın olan Şeytan Sofrasını görmeden dönmemelidir. Şeytan Sofrası, sönmüş bir volkandan kalan lav birikintilerinin üzerinde yer alır ve yuvarlak bir sofrayı andırır. Şeytan Sofrası bulunduğu yer olarak denize, koylara, çamlıklara hakim olması, Ayvalık, Cunda Adası ve Sarımsaklı bölgesine sahip manzarasıyla güneş batımını kesinlikle izleyiniz.

Bu güzel denizin üzerinde tekne turu yapmanız kesinlikle yapmanız gerekenlerden bir tanesidir. Bölgeden çıkartılan, ev, kilise duvarlarının yapımında kullanılan ve sarımtırak renkte olmasından dolayı sarımsaktaşı olarak adlandırılan doğal taş, tarihte de birçok ulus tarafından kullanılmış olmasından dolayı, bu taşları görmek tarihteki mimari hakkında size ışık tutacaktır.

Sarımsaklı’nın muhteşem denizin kenarında günbatımının ya da gün doğumunun muhteşem doğal performansını izlemek size enerji katacak.

Bölgedeki lezzetli lokantalarda bölgeye has yemekleri tatmadan dönmemelisiniz. Sarımsaklı’da saka denilen peynirle yapılan turşu, Ayvalık’a özgü Ayvalık tostu, Boşnak böreği, Balıkesir’e özgü Höşmerim tatlısı ve diğer bölgeye özel lezzetler sizi bekliyor.

Abone Olun Duyurular ve Kampanyalar E-Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

298.157 kişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir